Edukaciniai žaidimai
Edukaciniai žaidimai gali būti puikus būdas pritraukti vaikus ar suaugusius, nes jų metu įgyjama naujų sugebėjimų, įgūdžių, vertybių, naujos patirties, ugdoma kalba, vaizduotė, lavinami protiniai sugebėjimai, įsisąmoninamos elgesio normos, taisyklės, vertybės.
Žaidimuose realizuota grupinio žaidimo su realiais oponentais galimybė (angl. multiplayer). Tokiu būdu žaidėjai gali kartu vykdyti užduotis, dirbti, bendrauti, konkuruoti. Žaidimų situacijos ir užduotys yra skirtingo lygio – tam tikras užduotis žaidėjas galės vykdyti tik įvykdęs kitas, pasiekęs tam tikrus rezultatus. Žaidimų aplinkas sudaro miesto žemėlapis ir izometrinės konkrečių vietovių ar objektų aplinkos, dvimačiams objektams suteikiančios erdvinį (3D) pojūtį. Šiose aplinkose vienu metu gali žaisti keli žaidėjai.
Edukacinis žaidimas „Mano kelias“
Kalėjimų departamentui sukurtas simuliacinis edukacinis žaidimas, kuris modeliuoja nuteistojo gyvenimą atlikus bausmę ir išėjus į laisvę.
Edukacinio žaidimo tikslas – supažindinti žaidėją su realiu gyvenimu, pateikiant įvairias gyvenimo situacijas, suteikiant sprendimo laisvę.
Edukaciniame žaidime modeliuojamos ekspertų sukurtos gyvenimiškos socialinės-psichologinės situacijos. Žaidėjas netiesiogiai “auklėjamas” elgtis teisingai, skatinamas įsidarbinti, siekti karjeros, gerinti santykius su aplinkiniais. Kiekvieną savaitę ar savaitgalį žaidėjas turi susiplanuoti – skatinamas planavimas realiame gyvenime.
Realizuota grupinio žaidimo su realiais oponentais galimybė (angl. multiplayer). Tokiu būdu įgyvendinta ne tik nuteistųjų bendradarbiavimo galimybė, bet ir konkurencija, pasiekimų palyginimas, tobulėjimo simuliacija. Edukaciniame žaidime įdiegta galimybė žaidėjui formuoti savo realistišką aplinką, įkelti objektus, pavyzdžiui, įsigijus savo būstą, pirkti naujus baldus ir kitaip keisti gyvenamosios vietos išvaizdą. Įkeliamus objektus žaidėjai galės pirkti virtualioje parduotuvėje už turimus (uždirbtus) virtualius pinigus.
Edukacinis žaidimas „Renkuosi aš“
Sukurtas simuliacinis edukacinis žaidimas Darbo biržos užsakymu. Čia dalyviai prisiima tam tikrus vaidmenis ir kuria tolesnį žaidimo scenarijų, sudarant sąlygas pakliūti į tariamai realią gyvenimo situaciją bei saugiai išbandyti skirtingus elgesio modelius. Ši simuliacinė mokymo priemonė apims apsigyvenimo, darbo, pinigų, laisvalaikio, santykių, mokymosi, kvalifikacijos kėlimo ir kitas temas.
Situacijos sukurtos taip, kad atspindėtų realaus pasaulio charakterius, madas, ekonominę ir socialinę bei teisinę situaciją. Simuliacijoje esantys darbo skelbimai atnaujinami, virtualių prekių kainos ir atlyginimai už darbą keičiami, remiantis realia Lietuvos rinkos situacija ir pan.
Edukacinis žaidimas „Dešimtukas“
Sukurtas edukacinis žaidimas pirmokams, skirtas matematikos įgūdžiams formuoti ir įtvirtinti.
Žaidėjas turi galimybę pasirinkti žaidimo veikėją (berniuką arba mergaitę). Veiksmas vyksta pramogų parke, vaiką lydi Tukas, kuris paaiškina užduotis, padrąsina, nudžiugina, parodo kur eiti.
Žaidime yra 9 skirtingos scenos, kuriose žaidėjas atlieka skirtingas matematikos užduotis bei veiksmus. Rezultatai išsaugomi automatiškai, juos galima peržiūrėti statistikoje, palyginti vienu metu kelių žaidėjų rezultatus.